مجله آی سی

از کجا بفهمیم آی سی گوشی آسیب دیده است؟

از کجا بفهمیم آی سی گوشی آسیب دیده است؟

آی سی موبایل بسیار پیچیده است که بدانیم آیا آسیب دیده است یا خیر ؟

. با این حال، راه های کمی برای شناسایی آی سی موبایل  آسیب دیده در گوشی شما وجود دارد.

1-  آی سی سوخته یا جریان کشی دارد ؟

آی سی موبایل که سوخته یا نقطه نشتی دارد آسیب دیده است. مشاهده دقیق در هر طرف آی سی به شما امکان می دهد یک منطقه آسیب دیده را تشخیص دهید.

2-  شرایط حرارتی آی سی موبایل

آیا می توانید وضعیت گرمای آی سی موبایل  خود را تشخیص دهید؟ اگر مایع مبرد یا سردی  با آی سی نزدیک وجود داشته باشد، آی سی آسیب دیده  می شود. آی سی گوشی آسیب دیده در صورت تامین ولتاژ بی جهت گرم می شود.

 

3- مدار باز آی سی موبایل

مدار باز یک مدار الکتریکی است که کامل نیست. اگر یک آی سی موبایل  باز شده در انتهای یا نقطه ای دارید، مدار تلفن شما آسیب دیده است.

این باز شدن باعث ایجاد شکاف در آی سی گوشی می شود.

 

 

نحوه تعمیر آی سی موبایل:

آی سی موبایل  در گوشی شما چیزی است که در صورت آسیب دیدن می توانید آن را تعمیر کنید. خواندن این مراحل ساده DIY حتی قبل از اینکه به فروشگاه بروید، روند تعمیر را تسریع می کند.

· بررسی نرم افزار تلفن
اگر علاقه مند به تعمیر آی سی موبایل  هستید اولین کاری که باید انجام دهید این است که نرم افزار گوشی را بررسی کنید. یک خطای نرم افزاری ممکن است باعث مشکلاتی در تلفن شود که به نظر می رسد شما یک آی سی موبایل  آسیب دیده دارید. اگر نرم افزار را برای هر گونه نقصی اسکن کرده اید، وقت آن رسیده است که قطعات مربوط به آی سی را بررسی کنید.

· به بخش های مربوط به مدار مجتمع تلفن نگاه کنید
اگر نرم افزار کار نمی کند، قسمت های دیگری مربوط به آی سی موبایل  وجود دارد که می توانید آنها را نیز بررسی کنید.

PMU: واحد مدیریت انرژی [PMU] یک تراشه آی سی است که مسئول تخلیه برق برخی از قسمت های تلفن شما است. گوشی شما علاوه بر وجود آن در برد مدار چاپی گوشی، برای روشن شدن به آن نیاز دارد. علاوه بر این، این تراشه یک قطعه کوچک است، اما در صورت آسیب می‌توانید آن را جایگزین کنید.
مشکل خاصی که وقتی PMU آسیب دیده با آن روبرو می شوید این است که تلفن شما دیگر روشن نمی شود. اگر می خواهید آی سی گوشی خود را تعمیر کنید، واحد مدیریت برق خود را بررسی کنید تا عیب را بررسی کنید. اگرچه هزینه تعمیر آی سی برق موبایل ممکن است بسیار زیاد باشد، اگر PMU معیوب است، تراشه آی سی برق را جایگزین کنید.

CPU: واحد پردازش مرکزی که به عنوان پردازنده نیز شناخته می شود، منطق و عملیات مورد نیاز سیستم عامل تلفن شما را اجرا می کند. CPU دستورات مربوط به فعالیت های تلفن شما را در مدار یکپارچه خود در جایی که آنها مستقر هستند، ارائه می دهد.
IC CPU آسیب دیده منجر به یک خطای دائمی در سیستم عامل تلفن شما می شود. بیشتر اوقات، این آسیب ناشی از شل شدن قطعه لحیم شده روی آی سی تلفن همراه است.

فلش / حافظه: مدار مجتمع فلش/حافظه حافظه برنامه را در تلفن شما ذخیره می کند. آنها در مدارها برای تامین ذخیره سازی داده ها به یک برنامه استفاده می شوند. فلش یا آی سی حافظه آسیب دیده می تواند باعث شود که دسترسی به داده های خود را از دست بدهید.

· آی سی موبایل آسیب دیده را تعویض کنید ؟

یکی از راه های سریع تعمیر آی سی موبایل ، تعویض کامل قطعه آسیب دیده است. شما باید تعمیر یک تراشه آی سی جدید را جایگزین کنید. آی سی آسیب دیده لحیم شده و با یک تراشه آی سی دیگر لحیم می شود.

آی سی گوشی شما همان چیزی است که در صورت آسیب دیدن باید تعمیر کنید. برای تعمیر مدار یکپارچه گوشی باید جایگزینی برای آن در نظر بگیرید.

· تعمیر تلفن از تکنسین مجرب

تعویض و تعمیر آی سی موبایل  گوشی آسیب دیده کاری نیست که بتوانید خودتان روی آن کار کنید. یک سرویس واجد شرایط که می توانید از آن استفاده کنید تکنسین در مرکز Carlcare است. تکنسین هایی که با Carlcare Services کار می کنند آی سی گوشی شما را با ابزارهای پیشرفته تعمیر می کنند.

 

چه چیزی باعث مشکلات آی سی در  گوشی موبایل می شود؟

1. عیوب سازنده: گاهی اوقات مشکلات آی سی گوشی شما مستقیماً از نقص سازنده است. اگر یک دستگاه معیوب را از همان ابتدا خریداری کردید، احتمال اینکه بعد از آن دچار مشکل آی سی شود، وجود دارد.  با این حال، این تنها چیزی نیست که باعث مشکلات IC می شود.

2. افزایش برق: قدرت بالا می تواند صدمات جبران ناپذیری به آی سی شما وارد کند. به عنوان مثال، شارژ کردن تلفن خود با یک شارژر بیش از حد (با مقدار جریان خروجی بالاتر از آنچه تلفن شما می تواند تحمل کند) ممکن است باعث افزایش برق شود.

همچنین اگر تلفن شما هنگام شارژ با رعد و برق مورد اصابت قرار بگیرد، برق افزایش می یابد. بنابراین، اگر آی سی تلفن شما آسیب دیده باشد، می توان آن را به راحتی در یک نوسان برق که قبلا اتفاق افتاده بود ردیابی کرد.

3. رطوبت: یکی دیگر از عوامل بارز آسیب های آی سی در گوشی ها، رطوبت موجود در آن است. معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که گوشی شما خیلی سرد است یا وقتی در آب می‌افتد. و با این کار، رطوبت می تواند به اجزای حساس دستگاه شما، از جمله آی سی، آسیب برساند.

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

سایر مقالات آی سی

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

🌟  انواع  آی سی بر اساس سری شماره فنی آی سی :

 Ic Mobile Serie  A     :   1610A2     /  610A3b     /  1612A1    /  1610A3

   Ic mobile Serie Max    :   MAX77843    /    MAX77833    /    MAX9895B  /  MAX77693   /  MAX77804   /  MAX77804K

   Ic Mobile Serie  S2   :  S2MU004X   /   S2MPU005   /    S2MU005X03   /  Mu005x01

 Ic Mobile Serie  SM  :  SM5703A    /    SM5705    /   SM5703    /   SM5504

 Ic Mobile Serie  PM  :  PM8916    /    PMI8940     /  MPB02

   Ic Mobile Serie  BQ  :  BQ24192H    /  BQ25892    Ic Mobile Serie RT  :  RT5033

     Ic Mobile Serie  MT  :   MT6323GA

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

سخن نهایی مقاله آی‌سی سل :

در نهایت بر خود واجب می دانیم از اینکه وقت گرانبها خود را صرف بازدید و  مطالعه این مقاله نمودید کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم. در صورتی که مطالب مقاله برای شما مفید واقع گردیده خرسند می شویم ما را مورد بذل حمایت خود قرار داده و نظ رات ارزنده خود را در قسمت نظرات ارائه نمایید  و  در صورت تمایل « آی‌سی سل » را به  دوستان و آشنایان خود معرفی نموده و مطالب ما را اینجا یا  پیج اینستاگرام  اشتراک بگذارید. در نهایت کلام خود با آیه ای از کلام ا.. مجید به پایان می رسانیم:

وَمَا مِن دَآبّهٍ فِی الأرْضِ إِلاّ عَلَى اللّهِ رِزْقُهَا وَیَعْلَمُ مُسْتَقَرّهَا وَمُسْتَوْدَعَهَا کُلّ فِی کِتَابٍ مّبِینٍ) [هود:6

 

لطفا به مفید بودن این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *